Štěpkování a drcení

štěpkování - drcení

Štěpkování a drcení

Pro likvidaci odpadu z kácení nabízíme zákazníkům službu štěpkování. Štěpkovat můžeme větvě z průklestu stromů, keřů a živých plotů. Rozdrcenou dřevní hmotu je možno použít nejen ke zkompostování, ale také jako nastýlku pod stromy a keře (nahrazuje mulčovací kůru).

Sám jsem byl před lety nucen řešit situaci, kdy po zahradě ležely hromady různě silných větví, které se likvidují jen velmi obtížně. Jenže obtěžovat sousedy zápachem kouře při pálení tohoto materiálu jsem nechtěl. Na řadu tak přišel drtič, jenž problémy jednou provždy vyřešil.

Co dělat s materiálem, který vznikne při drcení?

Drcený zahradní odpad zkompostujte nebo jej použijte jako mulč okolo keřů a stromů. Při kompostování materiál ještě řádně promíchejte s trávou a listím, aby bylo zaručeno, že kompost dobře vyzraje.

Dřevěné štěpky do kompostu nedávejte, protože jejich rozklad trvá příliš dlouho. Tento materiál použijte jako mulč do zahrady. Štěpky jsou až moc velké na to, aby se rozložily během jedné sezony, většinou se jedná o dva až tři centimetry velké kousky větví a jiného tuhého materiálu.

200 Kč za hodinu
od
Ceník štěpkování a drcení