Automatické závlahové systémy

Komu je vlastně určen automatický závlahový systém?

Mezi lidmi je stále rozšířen názor, že si automatické závlahové systémy pořizují bohatí lidé, aby měli krásné trávníky.
Rádi bychom Vás přesvědčili o tom, že většině lidí, kteří mají zahradu (zahrada není jen trávník a okrasné keře), se vyplatí zavlažovací systém na klíč. Ano, opravdu se vyplatí. A to jak s ohledem na investované peníze, tak s ohledem na krásu, sílu a zdraví rostlin, pro které vlastně zahradu máme.
Mezi našimi zákazníky jsou především lidé, co si pořizují jen věci, které potřebují a vyplatí se jim. Ti, kteří si u nás dosud objednali tento systém závlahy, měli jednoznačný důvod k tomuto kroku - Nemít starost se zaléváním trávníku (neustálé tahání hadic atd). Po zjištění ceny a funkcí závlahového systému, pro zahradu, keře a mladé stromky, si pořídili závlahový systém pro komplet celou zahradu.

Zavlažování

Krásně zelený a hustý trávník kolem všeho domu nebo zahrady sám od sebe nevyroste. Nejen odborníci a zahrádkáři, ale každý, kdo projde pěšky nebo autem projede kolem vašeho domu, zahrady nebo okrasného parku ve městě, si jako první všimne trávníku. Ihned každému naskočí myšlenka, zda je trávník správně stříhán, zdali má pěknou a zdravou barvu nebo jak jej si majitel zalévá. Zdali majitel každý večer zalévá hadicí, nosí konve vody a rosí ji, nebo používá automatický zavlažovací systém.

Při povrchovém zavlažování se díky technickým prvkům a zařízení zavlažovacího systému voda rozstřikuje nad zemí, voda dopadá na trávu a na půdu. Závlaha každého trávníku je důležitá nejen pro samotnou trávu, ale i pro všechny rostliny, které s ní rostou. Při zavlažování parků, zahrad, všech travnatých ploch získává tráva a rostliny delší životnost.

Rychlejší, snadnější i pohodlnější způsob pro všechny majitele zahrad, parků, sportovních nebo jakýchkoliv travnatých ploch je pořízení automatického zavlažovacího systému tedy ideálním řešením. I pro ty, kteří jedou na delší dovolenou nebo nemohou trávník zalévat každý den. Velkou výhodou automatického zavlažovacího systému je úspora času a prací pro majitele trávníku. Už nebudete muset vláčet těžké konve plné vody a tahat hadice přes celou zahradu. Další výhodou automatické závlahy je nižší spotřeba vody a tak i úspora financí.

Jak to funguje?

Moderní systém se skládá z podzemí ukrytého potrubí a výsuvných postřikovačů, které jsou ukryty pod úrovní terénu. Po otevření přívodu vody elektromagnetickými ventily se postřikovače vysunou nad terén a po skončení zavlažování se opět zasunou do podzemních pouzder. Nic nebrání užívání zahrady ani sekání trávy. Naprogramovaná centrální ovládací jednotka se o celý režim postará za Vás a pro případ deště je v pohotovosti automatické čidlo srážek, které celý systém dočasně vypne. Zavlažovací systémy jsou automatické, nepotřebují ruční ovládání a každý den ve stejnou dobu se samy zapnou. Zavlažovací postřikovače jsou účinné a mají každý svou paměť. Jsou schované v trávě a tak nemůže dojít k poškození. Není jednoduché je najít a tak jsou schovány i před vandaly nebo zvířaty. Postřikovače se vysouvají jen při zavlažování. Jsou vyrobeny z nerezové oceli a tak mají dlouhou životnost. Při ranní a noční závlaze trávníku je hodnota vypařování vody nižší a tak dochází i k úspoře vody.

Pomůžeme Vám!

Těm, kteří chtějí vypracovat návrh automatického závlahového systému zahrad rodinných domů přímo od nás, nabízíme podporu a spolupráci. Nabízíme kompletní návrhy automatických závlahových systémů. Součástí každého návrhu je i výpis použitého materiálu s ceníkovými cenami a průvodní zpráva.

Návrh je zpoplatněn v případě, že si od nás klient závlahový systém neobjedná. V případě objednání zhotovení závlahového systému je částka za návrh odečtena od celkové ceny.

Jaké výhody nám zavlažovací systém poskytuje?

Automatizace odstraní nepříjemnou a zdlouhavou práci s konví a hadicí, ušetřený čas pak můžete věnovat Vašim koníčků nebo rodině.

Moderní systémy pracují v nočních hodinách, kdy je hodnota výparu nejnižší a proto spotřebují až o 30% méně vody.

V neposlední řadě se systém postará o Vaši zahradu i v době Vaší nepřítomnosti během dovolené.

Díky čidlu srážek systém reaguje na změny počasí a nezavlažuje nadbytečně.

Navíc, krásné okolí domu bez jakýchkoliv diskusí zvyšuje tržní hodnotu a prestiž nemovitosti.

Co doporučujeme a co poskytujeme?

Všem uživatelům vždy přednostně doporučujeme přenechat instalaci závlahového systému na profesionální firmě.

Nechte si od nás poradit, který ze zavlažovacích systémů dle velikosti Vaší zahrady, druhů výsadby a finančních možností je pro Vás nejvhodnější.

Dostanete od nás garanci, rychlou montáž a pravidelný servis

cena na vyžádání